Prednášky o knihárstve

TAJOMSTVO KNIHY – JEDINEČNÁ KNIHÁRSKA MANUFAKTÚRA

EXKLUZÍVNA SÚKROMNÁ PREDNÁŠKA O STARÝCH TRADÍCIÁCH


„Dozviete sa tajomstvá ručnej knihárskej výroby. Vaše otázky Vám zodpovieme priamo v našej dielni, kde uvidíte vznik knižných väzieb pôvodnou knihárskou technikou v priamom prenose.“
,
Lida Mlichová, zakladateľka dielne.

Dĺžka prednášky: minimálne 30 min.
Miesto: Rosenfeldov palác, J.M. Hurbana 28, Žilina
Jazyk: slovenčina
Objednávky: 0905 442 552

Novinkou je možnosť krátkych vzdelávacích workshopov, ktoré sú spojené so zážitkom z tvorby jednoduchej väzby.Knihárska dielňa Lidy Mlichovej je jediná dielňa svojho druhu na Slovensku s dlhou rodinnou tradíciou. Pôvodne sa nachádzala v jednom z najstarších meštianskych domov v Žiline, od jesene 2016 dielňa funguje v zrekonštruovaných priestoroch Rosenfeldovho paláca. Dielňa vznikla na základoch, ktoré svojou tvorbou položil výtvarník Ján Vrtílek (1906 – 2000), otec Lidy Mlichovej, člen poprednej organizácie Meister der Einbandkunst so sídlom v Mníchove.

Knihy z dielne získali mnohé ocenenia na slovenských i medzinárodných súťažiach. Knihárska tradícia sa začala v Žiline v roku 1928 príchodom Jána Vrtílka do Žiliny. Ako samostatná knihárska dielňa funguje od roku 1990. Dielňu vedie osobne Lida Mlichová.

"Na pár krokov od žilinského Mestského divadla je ešte jedno divadlo, divadlo krásnej knihy. Je to ateliér Lidky Mlichovej. Teším sa, že ju poznám a že mám to šťastie občas s ňou aj spolupracovať.“, Ľubomír Feldek, spisovateľ.

Spolupráca a podpora: Mesto Žilina, TIK Žilina, Profigrafik.sk