Povedali o nás

"Na pár krokov od žilinského Mestského divadla je ešte jedno divadlo, divadlo krásnej knihy. Je to ateliér Lidky Mlichovej. Teším sa, že ju poznám a že mám to šťastie občas s ňou aj spolupracovať. Aj nedávno sa mi pošťastilo ako prekladateľovi participovať na artefakte E. A. Poe, Havran, ktorý získal najvyššie slovenské ocenenie za krásnu knihu – stal sa knihou roka...
Nech je ešte veľa dní priaznivo naklonených jej i jej krásnej práci!"

Ľubomír Feldek

"Pri úprave akejkoľvek jedinečnej knihy robím všetko preto, aby sa dielo vydarilo. Pochopiteľne na spoluprácu a realizáciu mojich snažení prizývam tých najlepších z najlepších. A preto moje kroky došli do Knihárskej dielne Lidy Mlichovej."
Peter Ďurík
 

"Palo Bálik mi prízvukoval, že keď to už bude takto urobené, malo by to byť aj zošité ručne. Preto sme išli do Žiliny za pani Lidou Mlichovou. Ona mi tento spôsob väzby ušila na mieru. Jej dielňa je ozajstná rarita, chodia sa k nej učiť študenti z celého sveta. Bolo to rozprávkové. Mala som chuť tam rok ostať a iba šiť knižky."
Broňa Schraggeová

"Ako historik knižnej kultúry som mal tú česť s obdivom spoznávať Vaše dielo, zadívať sa na nádherné knižné väzby, ktoré sa vynárali vo vašich dialógoch s pozoruhodnými knihami dávnych i nedávnych čias a napokon sa zjavili v prekvapujúco jasných lúčoch, akými oslňujú krásne knihy.
Pochopil som pritom, že Vaše umenie knižnej väzby prichádza alebo z výšin, z nebies samotných, - alebo z Vášho srdca, v ktorom naveky opatrujete Vaše lásky – otec drahý, rodina, Žilina dávna.
Skláňam sa pre Vami, vážená Lida Mlichová, vidím Vás, ako sa vo Vašej dielni – Vašom ateliéri prechádza čas. A vodí Vás za ruku k čistým prameňom. A Vy z nich na dúšok prijímate a rozdávate nádheru knihy."

Miloš Kovačka


Napísali o nás v tlači

Kráľovné medzi knihami
Povedala som si, že to predsa nemôže byť také ťažké
Vôňa Písmen (text Bronislava Tarnócyová)
Americkí študenti u žilinskej knihárky
Zápisky z podzemí magického srdce Žiliny
Umelecká knihárka Lida Mlichová je rada ticho a sama
Legendárna knihárka od dnes vystavuje svoj život a diela
S knihami je to ako s umelými kvetmi. Keď prišli na trh, živé sa predávať neprestali
Kníhviazačka
Mesto Žilina ocenilo 7 osobností

Povedali o nás v rozhlase

Príbeh 1
Príbeh 2
Príbeh 3
Príbeh 4
Príbeh 5


Z histórie dielne a kníhviazačskej tradície

Čo ponúkame